Майбутнє економіки лежить у площині STEM. Це професії майбутнього

Ця думка належить виконавчому директору Освітньої коаліції STEM (Вашингтон) Джеймсу Брауну.

І з нею важко не погодитись.

STEM-манія почалася з освіти. Адже нові професії, які почали щоденно з’являтися, вимагали навичок, які допомагали вирішувати задачі на межі дисциплін, а таких знань діти, зазвичай, не отримували в школі.

Українська освіта, наприклад, традиційно була репродуктивною, тобто часто від учнів просто вимагалося завчати факти і бути в змозі оперувати ними. Коротка фраза вчителів-новаторів, яка процитована у «Концепції Нової української школи», вдало узагальнює проблеми нашої освіти: «Сьогодні у нас дві проблеми в навчанні. Перша – це переван

таженість предметами… І друга проблема – те, що ми даємо суто навчальний матеріал. Випускник нашої української школи не вміє застосувати набуті знання в житті. Він, як фарширована риба, розумієте? Нібито і риба, але не плаває.»

Фаршировані знаннями риби, які ніколи не зможуть плавати, – це не ті учні, студенти та фахівці, які стануть успішними у сучасному світі. Google однаково буде знати більше.

Навчання – це не передавання знань від учителя чи книги до учнів, це спосіб знаходження нетрадиційних новаторських рішень і розширення свідомості.

Тут STEM-освіта і стає у нагоді, адже вона не лише спрямовує увагу на природничо-науковий компонент навчання та інноваційні технології, але й активно розвиває творчу складову особистості та критичне мислення. Ось чому складник STEM має критичну цінність у впровадженні реформи, яка відбувається зараз у середній освіті України. Сьогодні активно впроваджуються лише окремі проекти, але вже через кілька років така комплексна інтеграція застосовуватиметься по всій країні.

Більше інформації знайдете на сторінках www.toys4brain.com.ua .